Dlhé vlasy a ešte dlhšie nohy. Vysoké podpätky a dokonalá manikúra.

CisaroveNoveSaty 09.01.2018 Rozhovory
0 0

"...slovenské ženy sa obliekajú pekne a vkusne. Čo sa mi však páči ešte viac je, že stále viac a viac žien začína dôverovať slovenským návrhárom a ich modelom."

Slovenská návrhárka Kristína Poláčková patrí k ženám, za ktorými sa isto otočíte aj na ulici. Púta pozornosť nie len svojim krásnym, ženským zjavom ale aj úžasnou pozitívnou energiou, ktorú okolo seba šíri. U tejto dlhovlásky by ste zbytočne hľadali tenisky, tepláky či feministické zmýšľanie. Svoju ženskosť si užíva plnými dúškami a je to vidno aj na jej nádherných modeloch.

Kristína, kto si?

Energická žena s romantickou dušou, slobodná, bezdetná, žijúca v Bratislave a Trnave. Som typ človeka, ktorý má rád pozitívne naladených ľudí s dobrou energiou, humorom a úsmevom na tvári. A týmto sa riadim aj ja. Je to ten najlepší predpoklad pre úspešný deň. Som príšerný detailista, neznášam neporiadok a som extrémne dochvíľna (čo sa v dnešnej dobe už akosi nenosí).

Vo svojom voľnom čase neobsedím, stále musím niečo robiť. Som veľká milovníčka kvetov a farieb, z ktorých mnohokrát čerpám inšpiráciu aj pre moje modely. Medzi najobľúbenejšie patria jednoznačne ruže. Klasické červené ale i romantické ružové. Mojou slabosťou a závislosťou sú sladkosti a zmrzlina. Taktiež milujem parfémy, rúže na pery a dokonalú manikúru. No áno. Typická žena. 

FLOWERS Zdroj: Kristina Botlova Photography

Ako si sa dostala k móde a návrhárstvu?

K móde som mala odjakživa veľmi blízko. Aj keď samú seba som presvedčila asi až keď som začala študovať na Súkromnej Strednej Umeleckej Škole, odbor módny dizajn. Ďalej som pokračovala na Vysokej Škole Výtvarných Umení v Bratislave. Štyri roky bakalárskeho štúdia a dva roky magisterského som nedávno úspešne ukončila záverečnou prehliadkou v Refinery Gallery.

šaty z kolekcie DREAMLAND Zdroj: súkromné foto

Čo považuješ za svoj doterajší najväčší úspech?

Jednoznačne moju rodinu, priateľa a blízkych ľudí v mojom okolí. Áno viem. Asi ste čakali inú odpoveď ale toto je pre mňa to najdôležitejšie. Iný úspech by som si bez nich ani nevedela vychutnať a teda by nebol úspechom. V dnešnej dobe je to veľká vzácnosť a ja som vďačná, že ich mám.

Čo ty a plány? 

Momentálne konkrétne plány nemám. Vlastne ani moc neplánujem. Nemám rada to sklamanie ak to nevyjde. Zámer je ale jasný. Naďalej sa chcem venovať návrhárstvu a nositeľnej móde. Práve rozmýšľam nad novou kolekciou.

DREAMLAND Zdroj: Kristina Botlova Photography

​Čo si myslíš o slovenských ženách a ich cite pre módu?

Myslím si, že slovenské ženy sa obliekajú pekne a vkusne. Čo sa mi však páči ešte viac je, že stále viac a viac žien začína dôverovať slovenským návrhárom a ich modelom.

A čo pre teba znamená pojem "slowfashion"?

Slowfasion predstavuje akýsi nový fenomén priam revolúciu vo vnímaní módy. Vyznávači slowfashion bojkotuju masovú produkciu a sezónne módne kúsky. Pomalá móda dbá na kvalitu a ohľaduplnosť k životnému prostrediu. Ja zastávam názor, že radšej jeden poriadny kúsok ako viac lacných a nekvalitných. Kvalitné oblečenie sa dá nosiť aj niekoľko rokov. A hlavne! Je vytvorené s láskou, vášňou k dizajnu, poctivo a originálne! A to ocenia aj ďalšie generácie.

ESTATE Zdroj: Kristina Botlova Photography

​Čo najradšej nosíš ty?

Veľmi rada nosím topánky na vysokom podpätku. Pre mňa je to akýsi symbol ženskosti a kúsok, ktorý ma úplne vystihuje. Spomínam si, že najväčším problémom po absolvovaní záverečnej skúšky na vodičský preukaz na motorku bol fakt, že motorku nemôžem šoférovať vo vysokých podpätkoch. 

​Ako sa návrhár odosobňuje od svojho vlastného štýlu?

A to treba? Úprimne? Nie som presvedčená či sa to vôbec dá. A ak áno, tak ja medzi tento typ návrhárov rozhodne nepatrím.

DREAMLAND Zdroj: Kristina Botlova Photography

​Nechceš si potom všetky svoje kúsky nechať pre seba?

Ale áno, to sa mi stáva dokonca veľmi často. Počas procesu si veľakrát poviem: "A toto si ušijem pre seba. Aj to to. Aj to to..." a zrazu je z toho polovica kolekcie. Nakoniec sa však aj tak najviac teším, keď dané modely vidím na niekom inom. Ideálne na spokojnej klientke.

Ktorý trend alebo konkrétny kúsok by si mi práve teraz odporučila?

Sklamem ťa. Odporučila by som ti práve "trend" nesledovať sezónne módne trendy, ale skôr staviť na originalitu. Ísť trošku proti prúdu a vytvoriť si vlastný osobitý štýl.