Zabudnutá celebrita alebo ako si žije dievča za milión.

CisaroveNoveSaty 03.04.2018 Rozhovory
0 0

"Vďaka súťažiam som si užila svojich 15 minút slávy..."

Pamätáte si reality show Dievča za milión, či Miss Universe? Ako sa žije ženám, ktoré nevyhrali prvé miesto? Ako to ovplyvnilo ich život a čo robia v súčasnosti? Aj to sa dozvieme od Zuzany Barkovej, krásnej matky a fashion blogerky, ktorú sme pre Vás nastylovali a vyspovedali.

Zuzana Barkova Zdroj: Kristina Botlova Photography

​Ako si sa dostala k reality show či súťaži Miss?

Z Banskej Bystrice, odkiaľ pochádzam, som prišla na vysokú školu Ekonomickú do Bratislavy. Hneď v prvom ročníku som sa dostala do finále Miss University (miss vysokých škôl), kde som skončila ako II. Vicemiss. To ma posmelilo na prihlásenie sa na „veľkú“ Miss Universe a tam som v roku 2004 skončila ako I. Vicemiss. Následne som odišla na mesiac do Ekvádoru prezentovať Slovensko na svetovú súťaž Miss Universe. To bol pre mňa obrovský zážitok aj škola života, keďže som prvýkrát bola tak ďaleko a dlho sama. Pár mesiacov po návrate sa konal casting do súťaže o moderátorku TV JOJ Dievča za Milión. Šla som, vybrali ma do finálovej desiatky a tam som vypadla šiesta.

Miss Universe - Zuzana Barkova Zdroj: Zuzana Barkova

​​Kto si a čo robíš teraz?

Hneď po Dievča za milión som robila príležitostne modelku, moderátorku, študovala som vysokú školu a začala som pracovať v reklamnej agentúre na klientskom servise. Tento svet ma zlákal najviac a ostala som v ňom aj po vysokej škole 7 rokov. Až kým ma z neho nevytrhla materská dovolenka s dvoma synmi po sebe v priebehu 2 rokov. Tá mi momentálne po 5 rokoch končí a ja hľadám príležitosti a možnosti ako skĺbiť rodinu a prácu. Všetky tieto súťaže mi pomohli získavať skúsenosti aj sebavedomie. Boli to perfektné zážitky, všetko som si naplno užívala a určite by som do toho šla znova. Spoznala som veľa zaujímavých ľudí. Vďaka súťažiam som si užila svojich 15 minút slávy, obzrela svet modelingu, zákulisie TV a reklamy a tam som potom na dlhší čas aj zakotvila.

Dievča za milión Zdroj: Zuzana Barkova

​Prečo módny blog?

Blogovanie som nosila v hlave veľmi dlho, už počas materskej dovolenky, kedy som sa so synmi stajlovala do rodinných matching outfitov. Máme plné albumy takýchto fotiek, no pri 2 malých deťoch nebol čas ani priestor riešiť profesionálnejšie fotky. Blog som teda začala realizovať až nedávno - pred polrokom. Medzičasom však chalani odmietajú nosiť to, čo im vyberiem. Sústredím sa teda už len na ženskú módu. Blogom chcem ukázať, že farieb sa netreba báť. Farby dokážu zdvihnúť náladu nielen vám, ale aj vášmu okoliu a že vo farbách sme každá krajšia. Snažím sa ukázať kombinácie, ktoré by možno každého nenapadli. Teším sa keď mi ženy napíšu, že vďaka mne niečo skúsili a cítili sa v tom super a aj okolie ich to ocenilo. To je pre mňa najväčšia radosť, lebo vidím, že to, čo robím má zmysel a niekomu konkrétnemu to aj pomáha.

Zuzana Barkova Zdroj: Zuzana Barkova

​Úspechy a plány?

Za najväčší úspech považujem, že som zdravá, šťastná, mám kompletnú šťastnú rodinu a nič nám nechýba. Je to možno klišé, ale pre mňa je rodina najviac. Darmo by som bola v Ekvádore reprezentovať Slovensko, ak by som sa o tento úspech nemala s kým podeliť. Darmo by som urobila najlepšiu reklamnú kampaň, keby som sa vracala do prázdneho bytu. Chcela by som vychovať z mojich synov šťastných a úspešných mužov, popritom si užívať partnerský život s mojim manželom a robiť prácu, ktorá ma bude napĺňať. Momentálne je to radosť z práce na blogu. V najbližšej dome by som chcela nájsť prácu, ktorá bude spájať moju vášeň k móde, s mojim marketingovým backgroundom.

Móda na Slovensku?

Myslím si, že na to, aká sme malá krajina máme našliapnuté na celkom zaujímavé módne dianie. Máme pestrú a bohatú domácu návrhársku scénu, máme už aj dosť podujatí, ktoré ju prezentujú a už to chce len väčšiu odvahu nosiť hravejšiu a odvážnejšiu módu aj na uliciach. Myslím si, že Slovenky majú cit pre módu, len často zakotvia pri "stávke na istotu". Málo experimentujú. Preto na uliciach stále vládne čierna a tmavé farby, prípadne jednoduché rifle a tričká.

A čo najradšej nosíš ty?

Ja milujem šaty. Možnosti ako ich nosiť. Vrstvím ich, nosím na nohavice, s opätkami aj teniskami. Rada kombinujem výrazné farby. Najradšej mám červenú a zelenú a ich vzájomnú kombináciu. Mám rada výrazné náušnice a šatky do vlasov. Rada sa obliekam žensky, hravo a pestro. Nerada zapadám do davu.

Zuzana Barkova Zdroj: Zuzana Barkova

​Obľúbený návrhár?

Už dlho obdivujem návrhára Zuhair Murad-a. Robí snové dokonalé večerné a svadobné šaty, oblieka celebrity. Takže ak by som náhodou šla niekedy na Oscara ha-ha, určite by som zvolila jeho šaty.

Čo by si si nikdy neobliekla?

Bojujem filozoficky proti čiernej, takže čierne veci v mojom šatníku nenájdete. Jedinú čiernu výnimku som urobila kvôli stylingu pre tento článok. No principiálne mám problém obliecť si niečo čierne. Okrem toho sa nebránim asi ničomu. (celý styling si môžete pozrieť v galérii na konci článku)

​Čo ty a slowfashion? Slovenskí dizajnéri? Second handy?

Nebolo tomu vždy tak, ale čím som staršia, tým viac si potrpím na kvalitu namiesto kvantity. Nedávno som objavila obchod Drobné store & ateliér, ktorý ponúka tvorbu viacerých slovenských dizajnérov. Veľmi sa mi páči inakosť a originalita modelov od návrhárov. Zo second handov navštevujem len Nosené, z ktorého mám už pár úlovkov. Podporujem rôzne bazáre predajom môjho oblečenia či kúpou oblečenia od niekoho iného.

Trend alebo konkrétny kúsok by si práve teraz odporučila?

Jednoznačne odporúčam staviť na kvety. Sú v obchodoch v nespočetných variáciách, spestria vám šatník aj deň a privolajú jar, ktorú všetci už tak zúfalo potrebujeme. Ak sa vám podarí nájsť ich aj vo fialovej, farbe tohto roka, úspech máte zaručený.