Trendové vychytávky priamo od profesionálov? A za pár Eur? Raj pre nákupné maniačky existuje!

CisaroveNoveSaty 10.04.2018 Rozhovory
0 0

"...uvedomila som si, že práve tieto osoby majú vo svojich skriniach, to čo hľadám."

Krásna sobota v spoločnosti známych fashion blogeriek? Za pár Eur tie najlepšie módne vychytávky? A čo je ešte lepšie, nebude ich mať nik iný vo vašom okolí? Nie, nie. Nesnívame. To je skutočnosť. Ak ste ešte nepočuli o akcii Bloger Bazar, organizátorka Zuzana Sabová vám povie viac. O tom ako takýto bazár vznikol, kde ho môžete nájsť a aj to čo vás tam čaká.

Zuzana Sabová Zdroj: Zuzana Sabová

​​Kto si?

Volám sa Zuzana ale roky ma ľudia poznajú ako ZuZu. Mojim rodiskom sú Levice, no už pomaly viac ako 7 rokov žijem v Bratislave. Pracujem na plný úväzok v poisťovni a popri tom mám živnosť na prácu, ktorá je splnením môjho malého-veľkého sna. Som totiž kreatívny človek telom aj dušou. Blogujem nielen o móde pod názvom “by ZuZu” a vyrábam handmade šperky pod svojou značkou LukZu design. Niekde medzi prácou, výrobou šperkov a blogom som založila Bloger Bazar :) Asi neviem, čo so svojím voľným časom alebo presnejšie neviem, kedy už je toho dosť. Som aktívna osoba. Rada realizujem svoje nápady a myšlienky, pokiaľ sa naskytne možnosť.

​Aký máš vzťah k móde?

Móda je niečo čo milujem a pravidelne sledujem, kde sa dá. Podľa mňa nemá pravidlá, je čarovná a úzko s každým súvisí. Každý "kreatívec" musí sledovať aktuálne trendy a “nasávať” módnu inšpiráciu, najmä ak tvorí šperky. Pod pojmom móda si preto vždy predstavím kreativitu a slobodu.

Ako vznikla myšlienka Bloger bazar?

Bloger Bazar bol nápad jednej blogerky (mňa :D), ktorá si chcela trochu viac pokecať s inými blogerkami a zároveň jednej maniačky na kúsky z druhej ruky (opäť ja :D), ktorej tu dlhodobo chýbal pravidelný koncept bazáru. Bazáru, ktorý je iný ako všetky ostatné. Na mnohých bratislavských bazároch či blšákoch som neustále nachádzala iba nezaujímavé či nepoužiteľné veci. Bolo skutočné umenie nájsť kúsky, ktoré by boli vkusné, trendy, nadčasové no najmä v nositeľnom stave. Odkedy som začala viac sledovať blogerky a sama blogovať uvedomila som si, že práve tieto osoby majú vo svojich skriniach, to čo hľadám. Zaujímavé kúsky, ktorými inšpirujú aj svojich čitateľov k tomu aby začali v móde experimentovať a užívať si ju.

​Ako by si v skratke popísala túto akciu? Čo tam môžu ľudia nájsť?

Hm…Bloger Bazar spája, recykluje a ponúka možnosť nakúpiť si nadčasové, trendy kúsky, ktorým môžete dať druhú šancu. To by tak asi bolo zhrnutie v jednej vete :)

Koľko bazárov už máš za sebou?

Práve teraz prebieha Bloger Bazar vol. 3. No vzhľadom na to, že sa dostávame do povedomia verejnosti a záujem narastá či zo strany predajcov teda blogeriek tak aj nakupujúcich, som bola nútená zorganizovať ďaľšie pokračovanie. Čo ma samozrejme nesmierne teší. Pilotný bazár sa konal minulý rok vo februári a mal naozaj pozitívny ohlas, preto som sa rozhodla aj naďalej pokračovať s touto myšlienkou a vytvoriť z nej pravidelne sa opakujúcu akciu, ktorá naplní očakávanie každej uvedomelej nákupnej maniačky.

​Kedy teda bude najbližší Bloger bazar a koho tam môžu nakupujúce nájsť?

Najblizší Bloger Bazar bude už túto sobotu 14.4.2018 v priestoroch Satori Stage na Mickiewiczovej 9.
Môžete tam osobne spoznať blogerky ako Ivanu Stanclovú, Dominiku Mrázovú, Petru Čutríková. Nebudú chýbať ani blogerské značky ako Special edition life, CisároveNovéŠaty, Drew´s Beauty, JankaHairstylist či Lady Kejmy. A samozrejme moja maličkosť :)

​Ďaľšie plány, sny?

Plány s Bloger Bazarom sú veľké a dúfam, že sa podaria. Aktuálne, vzhľadom na čoraz väčší záujem uvažujem nad zmenou priestoru. Taktiež by som rada zorganizovala aj niečo mimo Bratislavy, lebo skvelé blogerky máme aj v strede či na východe Slovenska. Na to už isto nebudem stačiť sama, preto verím, že sa s niektorými blogerkami práve z tejto lokality dohodneme na spolupráci. Ďalej by som rada do bazáru priniesla ešte niečo viac. Súčasťou druhého bazáru bol aj projekt Oblačko, ktorý predajom oblečenia prispieva na pomoc druhým. Práve túto stránku bazáru by som chcela ešte viac rozvinúť.

Aký máš názor na módne dianie na Slovensku?

Na jednej strane ma hnevá dnešný fast fashion svet a to čo sa deje za tvorbou niektorých značiek. Na stranej druhej, čo si bude klamať, tiež občas zhreším a nakúpim vo fast fashion reťazci či nejakom čínskom shope. Snažím sa to však neustále obmedzovať a hľadať iné možnosti ako nakúpiť a neublížiť. Proste nakupovať uvedomelo a s rozumom. Veľmi rada podporujem aj našich lokálnych predajcov a dizajnérov. Nájsť správnu cestu je ťažké ale dá sa to, hlavne treba myslieť na to či daný kúsok vôbec máte s čím kombinovať a či stojí za to. Pozitívne vnímam najmä to, že sa každým rokom stále viac poukazuje na  už spomínané fast fashion reťazce a tie sú nútené k zmene prístupu. Pevne verím, že raz módny svet bude naozaj transparentný. Možno som naivná ale veriť a bojovať treba. Ja bojujem práve prostredníctvom Bloger bazaru.

​A na záver nám prezraď blogerský tip či odporúčaný trend, ktorý by nemal chýbať v našich šatníkoch.

Keďže sa snažím nepodliehať trendom a idem si svoje, tak ťažko povedať. No mala som vždy slabosť pre výšivky. Tie sú mimochodom trendom už druhú sezónu. Takže za mňa výšivky. Či už to bude výšivka na topánkach, doplnkoch či oblečení. A ak sa dokážete prekonať a vyrobiť či vyšiť si takýto kúsok samé, tak máte originalitu a skvelý pocit zaručený.